Leading Manufacturer of 250 jph phenyl pet jar blowing machine, 300 jph phenyl pet jar blowing machine and 270 jph phenyl pet jar blowing machine from Ahmedabad.
₹ 461000 / Unit Get Latest Price
| Machine Type | Semi Automatic |
| Jar Volume | 5 ltr |
| Mould Cavity | 2 cavity |
| Capacity | 250 jars/hour |
| Usage/Application | Phenyl Packaging |
| Raw Material | PET |
| Jar Neck Size | 38 mm |
| Surface Finish | Color Coated |
| Voltage | 415 v |
| Frequency | 50 hz |
₹ 550000 / Unit Get Latest Price
| Jar Volume | 5 ltr |
| Mould Cavity | 2 cavity |
| Machine Type | Semi-Automatic |
| Capacity | 300 JPH |
| Usage/Application | Phenyl Packaging |
| Raw Material | PET |
| Jar Neck Size | 38 mm |
| Voltage | 415 v |
| Frequency | 50 hz |
₹ 491000 / Unit Get Latest Price
| Machine Type | Semi Automatic |
| Jar Volume | 5 ltr |
| Mould Cavity | 2 cavity |
| Jar Neck Size | 38 mm |
| Capacity | 270 JPH |
| Warranty | 1 Year |
| Frequency | 50 hz |
| Voltage | 415 V |
| Usages | Phenyl Packaging |
Minimum order quantity: 1 Unit
Bhushan Wardhe (CEO)
Kamal Engineering
Plot No 27/1, T.P. 87, 195, Raghuvir Industrial Estate 2, Vatwa, Station Road, Vatva, Shivam Foods Products
Ahmedabad - 382445, Gujarat, India